Rypadla

Rypadla

V databázi evidujeme 879 těchto strojů

Pásová rypadla se použivají převážně ke kopání zeminy a kamení. Rypadlo během prácovního cyklu stojí, pohybuje se pouze při přemístování. Základní lžíci pásového rypadla je možné nahradit jiným příslušenstvím, což umožňuje lepší ekonomické i časové využití pásového rypadla.

Nejběžnější podvozek u rypadel je pásový - jeho výhody se projeví zejména v měkkém terénu. Hmotnost pásového rypadla se rozloží na větší plochu povrchu a zabezpečí stroji průchod tímto terénem. Nevýhodou pásového rypadla je, že pro jeho přepravu na větší vzdálenost je potřeba použít jiný přepravní prostředek, nejlépe velkotonážní přepravu.

Rypadla a minirypadla

Jedná se o druh bagru, který se dále dělí do dvou skupin, především podle typu podvozku. Známe kolová a pásová rypadla. Každá z těchto kategorií má svá pro a proti, u kolového je to snadná přeprava po běžné komunikaci, zato horší manipulace na nezpevněném terénu. U pásového rypadla je to přesně naopak, v nezpevněném terénu se vyznačuje zvýšenou manipulovatelností oproti přepravě po asfaltu či betonu. Tudíž pronájem, ať už kolového nebo pásového rypadla, vybírejte se zvýšenou opatrností. Většina těchto stavebních strojů má v dnešní době jako součást příslušenství opěrné nohy které zvyšují stabilitu. Tyto stroje pro zemní práci taky množstvím příslušenství, které jde k nim připojit. Jsou to hydraulická bourací kladiva, hydraulické nůžky nebo drapáky. Některá rypadla jsou opatřena též shrnovací radlicí vhodnou pro úpravu terénu. Klasické rypadlo váží od několika tun až po několik desítek tun. Pokud si chcete rypadlo půjčit, je žádoucí, abyste specifikovali práci, pro kterou bude určeno, může se stát, že použijete nesprávný typ.

Minirypadla

Minirypadla by se dala zařadit do samostatné kategorie bagrů nebo rypadel. Tento mini stroj je vhodný jak na venkovní, tak vnitřní použití. Přednosti takovýchto mini rypadel je především nízká hmotnost a především nízká velikost. Tyto rypadla jsou používány pro kopání úzkých kanalizací, kde by velká rypadla byla neohrabaná. Tyto stroje se vyrábějí i v extrémně malých šířkách, takže některé typy můžou projet i klasickým otvorem na dveře, tohoto se využívá například pro bourání betonu hydraulickým kladivem, kde by obyčejná zbíječka nebyla moc platná. U pronájmu se soustřeďte především na šířku minirypadla a jeho příslušenství.

Výrobci:

Caterpillar, Komatsu, Liebherr, JCB

 

Rypadla doporučujeme od